Podróże z Justyną

Wędrówki po krainach Polski

Jezioro Śniardwy jest to najgłębsze jezioro w Polsce. Głębokość jeziora przekracza 23,4 metry. Warto pamiętać, że w niektórych miejscach jezioro jest bardzo płytkie i jego głębokość nie przekracza 3 metrów.

Jezioro należy do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, znajduje się w okolicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Jezioro jest połączone cieśniną Przeczką z jeziorami Mikołajskim i Bełdany. Aby zobaczyć uroki jeziora Śniardwy wystarczy w te rejony mazurskie udać się o świcie, gdyż nad jeziorem rozciąga się wspani9aal tafla mgły. Nad jeziorem bardzo często spotkać można kajakarzy i osoby, lubiące sporty wodne. Żaglówki, windsurfing i kitesurfing są sportami, które bardzo często uprawia się nad jeziorem Śniardwy. Jezioro to jest także miejscem, skąd prowadzi szlak Żeglugi Wielkich Jezior Mazurskich.

Na jeziorze znajduje się osiem wysp, oraz liczne zatoczki jeziorne. Najbardziej atrakcyjnymi miejscami nad jeziorem Śniardwy jest:

  • wyspa Czarci Ostrów
  • Pajęcza Wyspa
  • pola biwakowe między Piszem a Mikołajkami

Jednak najpiękniejszą wyspą nad jeziorem Śniardwy jest Wyspa Kaczor, jest to wysepka pomiędzy Jeziorem Śniardwy a Seksy. Jest to piękna wyspa, gdzie znaleźć można bujny las sosnowy i wiele miejsc, gdzie można rozłożyć koc i wypocząć.